Reklama na Facebooku to potężne narzędzie promocji wielu projektów biznesowych. Ta sieć społecznościowa obejmuje ogromną liczbę docelowych użytkowników, którzy będą chcieli korzystać z usług Twojej firmy lub kupować produkty na stronie. Dlatego, jeśli zależy Ci na byciu w trendach i omijaniu potencjalnej konkurencji, zdecydowanie należy zacząć korzystać z konta reklamowego na Facebooku.

Konfigurowanie reklam na Facebooku

Umiejętność prawidłowego korzystania z Facebook Ads Manager nie należy do najłatwiejszych. Jednakże jej prawidłowe opanowanie pozwala na osiągnięcie niesamowitych wyników. Przy pomocy fanpage wyświetlającego treści reklamujące Twoją firmę, możesz dotrzeć do ponad 2 miliardów ludzi. Oznacza to, że ogromna liczba potencjalnych konsumentów zobaczy Twoje reklamy lub przeczyta Twoje posty.

Nawet najfajniejszy pomysły marketingowe mogą niestety zniknąć w wyczerpującym procesie tworzenia kampanii reklamowych w Menadżerze reklam na Facebooku. Wszystkie formaty, metody optymalizacji i stawek nie należą do najprostszych.

Inteligentna konfiguracja reklam na Facebooku przyciągnie uwagę aktywnych ekonomicznie odbiorców do Twojej firmy. Specjaliści zajmujący się profesjonalnym prowadzeniem kampanii reklamowych w Facebook Ads oraz na profilu są w stanie wybrać najbardziej opłacalne rozwiązanie, konfigurując dla Ciebie kampanię reklamową i przyciągając nowych klientów do Twojej witryny, dbając o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Korzyści z reklamy ukierunkowanej na Facebooku

 • Wybór dowolnego budżetu – Koszt reklamy na Facebooku określają sami reklamodawcy: Ty wybierasz swoją stawkę i budżet;
 • Dotrzyj tylko do zainteresowanych odbiorców – Reklamy targetowane na Facebooku są wyświetlane tylko tym użytkownikom, którzy korzystają z danych aktywności/zainteresowań. Reklamę nowej siłowni zobaczą miłośnicy sportu mieszkający na danym terenie, a reklamę łóżeczek dziecięcych zobaczą młode mamy;
 • Płac za działania, które chcesz – Wybierz, czego oczekujesz. Wyświetlenia profilu, kliknięcia reklam ukierunkowanych: płaci się tylko za określone wyniki;
 • Wybór odpowiedniego formatu – Profesjonalne firmy do prowadzenia kampanii w social mediach pomogą w wyborze odpowiednich dróg dotarcia. W przypadku ukierunkowanych reklam na Facebooku możesz wybrać statyczne obrazy, filmy, galerię zdjęć, czy zachęcające posty na swojej stronie.

 

Jak można kierować reklamy na Facebooku?

Na Facebooku dostępne są rozbudowane opcje reklamy ukierunkowanej. Można wybrać, którym użytkownikom wyświetlać reklamy, na podstawie następujących parametrów:

 • Lokalizacja: miasto, kraj;
 • Wiek i płeć. Reklamy mogą być kierowane do użytkowników w wieku 13 lat i starszych;
 • Zainteresowania, preferencje. Uwzględniane są informacje, które użytkownik wskazuje o sobie;
 • Status rodziny;
 • Język. Połączenie ustawień języka i kraju zamieszkania pomoże Ci dokładnie określić grupę docelową: na przykład można stworzyć kampanię reklamową docierającą na Facebooku do Polonii zamieszkującej Stany Zjednoczone;
 • Wykształcenie, miejsce pracy.

Wybór odpowiedniej grupy docelowej

Targetowanie jest również dostosowywane na podstawie zachowania i połączeń użytkowników. Reklamy Twojego profilu i treści mogą być wyświetlane osobom na podstawie:

 • Preferencji zakupowych;
 • Używanych urządzeń;
 • Subskrybowania stron o podobnej tematyce.

Wybór odpowiedniej grupy odbiorców jest bardzo ważny: zbyt wąski zasięg nie przyniesie pożądanych rezultatów, zbyt szeroki doprowadzi do niepotrzebnych wydatków.

Reklamowanie na Facebooku

Reklama na Facebooku to potężne narzędzie promocji biznesu. Koszt działania pozostaje stosunkowo niski, ale przynosi oczekiwane rezultaty. Najważniejsze jest przeglądanie statystyk i wprowadzanie dokładnych poprawek.

Jeśli nie chcesz samodzielnie zajmować się wszystkimi zawiłościami konfigurowania kampanii reklamowej, ale chcesz uzyskać konkretny wynik, skontaktuj się z profesjonalistami takimi jak https://morelikes.pl/ . Z tego względu, najkorzystniejszą drogą do nieryzykowania zbytnich wydatków jest skorzystanie z ofert świadczonych przez np. firmy specjalizujące się w tej dziedzinie, które kompleksowo skonfigurują dla Ciebie prowadzenie profilu, kampanii i reklam w przystępnej cenie.