Podłoga w firmie

Podłogi drewniane są bardzo eleganckie i stylowe. Wybierając odpowiedni rodzaj drewna można zastosować podłogę dosłownie wszędzie. Większość rodzajów drewna doskonale nadaje się do zastosowań domowych, zaś najtwardsze gatunki, jak choćby drewno z drzew egzotycznych, mogą być użyte także w lokalach komercyjnych. Jednak nawet najlepsza jakościowo podłoga może się zniszczyć i zmienić swój wygląd jeśli nie będziemy o nią dbać.

Sprzątanie

Przede wszystkim wrogiem podłóg są wszelkie zanieczyszczenia takie jak piasek, sól, woda, błoto, śnieg. Dlatego należy podłogę regularnie zmiatać, odkurzać i myć. Najwięcej szkód robi piasek roznoszony po całej podłodze, ponieważ ze względu na swoją twardość mocno ją rysuje.

Systemy wycieraczek

Zarówno w domach, jak i w lokalach komercyjnych, ogromną rolę odgrywają wycieraczki. To one zatrzymują większość piachu, błota i wilgoci. Jeśli chodzi o firmy, to mogą one skorzystać ze specjalnych systemów wycieraczek, które są dedykowane miejscom o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu. Jeśli chodzi o dom, to najlepiej wybrać na tyle dużą wycieraczkę, aby nie dało się jej przekroczyć, nie stawiając na niej nóg. Nawet samo przejście po niej bez wycierania nóg znacznie ograniczy wnoszone do domu zanieczyszczenia.

Odpowiednie buty

Jeśli mamy podłogi wykonane ze stosunkowo miękkiego drewna to musimy unikać chodzenia po niej w szpilkach. Tylko najtwardsze podłogi to wytrzymają bez uszczerbku. Wrogiem podłóg są także psy, a konkretnie ich pazury. Dlatego mając pupila warto regularnie dbać o stan pazurów i je starannie obcinać. W przypadku firm warto zadbać, by zwierzęta nie wchodziły do środka. Dobrym sposobem jest zapewnienie przed wejściem bezpiecznych miejsc do przywiązania czworonoga, najlepiej zadaszonych. Miłym gestem będzie postawienie miski ze świeżą wodą.

Odnawianie podłogi

Drewniane podłogi mają tą zaletę, że można je odnowić bez konieczności wymiany desek lub parkietów na nowe. Jeśli więc nie uda nam się utrzymać odpowiedniego stanu podłogi to najlepsze będzie cyklinowanie. W ten sposób zniszczona warstwa drewna zostanie usunięta, całość wyrównana, a ubytki i szczeliny wypełnione. Cyklinowanie parkietu kończy lakierowanie, olejowanie i woskowanie.