Podłogi Profi Parkiet

Podczas urządzania domu, czy mieszkania, często liczymy każdy grosz. Nie ma się co dziwić, ponieważ są to naprawdę ogromne koszty, a zwykle pojawiają się kolejne, niespodziewane. W wielu przypadkach można nieco zaoszczędzić, wybierając rozwiązania bardziej ekonomiczne, czy też wstrzymując się nieco z zakupem. Nie dotyczy to jednak wyboru podłóg do domu. Tutaj zaleca się, aby postawić przede wszystkim na jakość i wysoką trwałość podłogi. Jest to tak duża inwestycja, że nikt nie chce po kilku latach zdejmować paneli i zakładać całkiem nowych. Oznacza to jednak nieco większe koszty już na samym początku.

Młodym ludziom może wydawać się, że mieszkają sami i podłogi nie zniszczą. W praktyce jednak, trzeba pamiętać o tym, że w domu pojawiają się niekiedy goście, którzy nie zdejmują obuwia zewnętrznego, w tym również szpilek. Poza tym, za jakiś czas mogą pojawić się również dzieci, czy domowe pupile. Wówczas podłoga narażona jest naprawdę na wiele różnych czynników, które warto przewidzieć.

Jak dobrać podłogę która spełni nasze wymagania?

Doskonałym wyborem jest podłoga o wysokim stopniu twardości. Można z powodzeniem zdecydować się na taki model, który przeznaczony jest do lokali użytkowych, jak sklepy, czy galerie handlowe. Taka podłoga to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim w przedpokoju, kuchni, czy pokoju dziecięcym. Najlepiej położyć ją na całej powierzchni mieszkania, ponieważ wtedy stanowi ona wizualną całość i może nawet optycznie powiększać przestrzeń. Producenci oznaczają twardość na opakowaniach za pomocą numerków, a warto poszukiwać takiej podłogi, która oznaczona jest 4 lub 5 – są to dwa największe stopnie twardości. Warto również zasięgnąć porady w wyspecjalizowanych sklepach takich jak Profi Parkiet.

Wiele osób zastanawia się również pomiędzy panelami podłogowymi oraz panelami z prawdziwego drewna. Warto pamiętać o tym, że drewno to w pełni naturalny materiał, który jest również bardzo funkcjonalny. Przede wszystkim, nie alergizuje i jest w pełni bezpieczny nawet dla małych dzieci. Poza tym, podłoga z drewna jest zawsze ciepła i przyjemna. Można na niej nawet usiąść i bawić się z dzieckiem całymi godzinami. Pozytywnym aspektem drewnianej podłogi są również jej właściwości wygłuszające. Producenci paneli podłogowych starają się udoskonalać swoje produkty i zwiększać ich podobieństwo do paneli drewnianych. Nowoczesne rozwiązania doskonale imitują wygląd drewnianych desek i wyglądają bardzo pięknie. Poza tym, często są również bardzo trwałe i mają właściwości wygłuszające. Nie zastąpią jednak w pełni prawdziwego drewna, które jest ciepłe i ma swój unikalny urok.