Rozwód z orzeczeniem o winie małżonka

Decyzja o rozwodzie jest jedną z najtrudniejszych w życiu, wiąże się z dużym stresem, emocjami i niepewnością. Jednak jeżeli już zapadnie i jest nieodwołalna, warto postarać się przeprowadzić rozwód jak najsprawniej.

Czy trzeba iść do adwokata?

Nie trzeba, ale na pewno warto. Pozew rozwodowy można oczywiście napisać samodzielnie. W internecie znajduje się wiele wzorów pozwów i innych pism oraz porad rozwodowych. Lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usługi adwokata, najlepiej takiego który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Wystarczy skorzystać z ofert kancelarii prawnych oferujących rozwody Gdynia, działających na terenie Gdyni lub innego miasta. Zapewnienie sobie wsparcia adwokata da nam pewność, że pozew zostanie napisany poprawnie, dowiemy się jakie argumenty są ważne dla sądu oraz jakie dokumenty powinno się załączyć do pozwu. Sam rozwód dostarcza sporo stresów i warto wesprzeć się radami i opieką prawną specjalistów od rozwodów.

Złożenie wniosku o rozwód

Prawnik podpowie nam gdzie należy złożyć pozew rozwodowy. Pozew składa się zwykle do sądu okręgowego właściwego ze względu na ostatni wspólny adres małżonków, ale tylko jeżeli chociaż jedno z nich tam nadal mieszka. Kancelaria obsługująca rozwody w Gdyni może być pomocna w przypadku gdy każdy z małżonków mieszka w innym miejscu Polski oraz gdy nie można ustalić miejsca zamieszkania pozwanej strony. Zaufany adwokat podpowie, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Z orzekaniem o winie lub bez

Rozwód może być orzeczony na trzy sposoby: bez orzekania o winie, rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie jednego z małżonków oraz rozwód z winy obojga małżonków. Jeśli przynajmniej jeden z małżonków tego żąda – sąd musi ustalić, kto ponosi winę za rozpad małżeństwa. Rozwód z orzeczeniem o winie ma wpływ na możliwość domagania się alimentów od drugiego małżonka. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na orzeczeniu o winie warto skorzystać z pomocy prawnej. Udowodnienie winy musi być potwierdzone konkretnymi dowodami, które muszą jasno wskazywać na odpowiedzialność za rozwód oskarżanego małżonka. Postępowanie sądowe jest zwykle długotrwałe i pełne trudnych emocjonalnie sytuacji.

Alimenty i opieka nad dziećmi

To bardzo ważny i trudny temat. Sąd musi ustalić kwestie władzy rodzicielskiej, wysokości alimentów oraz sposobu kontaktów z dziećmi i opieki nad nimi przez obojga rodziców, szczegółowo określić nowy podział obowiązków rodzicielskich. Do tego tematu szczególnie warto się przygotować, najlepiej z pomocą kancelarii prawnej obsługującej rozwody np. w Gdyni. Jeśli małżonkom nie uda się porozumieć w tym temacie, sąd musi na podstawie zeznań zasądzić alimenty na dzieci od osoby, która nie będzie mieszkać z dziećmi oraz określić w jaki sposób dzieci mają mieć kontakt z obojgiem rodziców.

Jeśli chcesz uzyskać profesjonalna pomoc prawną w zakresie spraw rozwodowych warto skorzystać z usług kancelarii https://kancelariabutny.pl/

Comments

  1. Na szczęście nie miałem nigdy sprawy rozwodowej i mam nadzieję, że nie będę mieć. Jednak wiem, że przy takich sprawach pomoc prawnika jest przydatna. Od lat współpracuje z kancelarią https://prawokarne.info/ i wiem, że w wielu sprawach postąpił bym nie tak jak powinienem.

Comments are closed.