Deratyzacja

Deratyzacja jest usługą, której potrzebuje zaskakująco wiele osób. Problem gryzoni dotyka zarówno właścicieli domów wolnostojących, jak i mieszkańców kamienic, a także właścicieli lokali gastronomicznych. Każdorazowo zamiast samodzielnie zmagać się z problemem, warto skorzystać z usług firmy Reparo.

Co to jest deratyzacja i dlaczego jest potrzebna?

Deratyzacja to po prostu proces pozbywania się z lokalu niechcianych gości w postaci myszy czy szczurów. Niepilnowane potrafią bowiem one poczynić niemałe szkody przegryzając kable, a nawet rury kanalizacyjne, bardzo często dobierają się także do resztek jedzenia. W skrajnych przypadkach zalęgnięcie się populacji szczurów czy myszy może doprowadzić do naprawdę poważnych tragedii – powodzi czy pożarów. Gryzonie takie, jak szczury czy myszy przenoszą również wiele groźnych bakterii i innych zarazków. W przeszłości to właśnie szczury odpowiadały między innymi za tzw czarną śmierć – pandemię dżumy, prawdopodobnie najbardziej zabójczą pandemię w historii.

Jak przebiega proces deratyzacji?

Aby móc rozpocząć walkę ze szkodnikami, należy najpierw ustalić miejsca, gdzie bytują gryzonie, gdzie znajdują się ich legowiska. Oczywiście, miejsca takie muszą być następnie z gryzoni oczyszczone – to, w jaki sposób to nastąpi, zależy od kilku czynników.

W przypadku lokali usługowych i firmowych zazwyczaj stosuje się chwytacze gryzoni, takie jak na przykład lepy. Alternatywnym sposobem na usunięcie szkodników są karmniki deratyzacyjne. Natomiast w przypadku kamienic czy mieszkań prywatnych zazwyczaj rozkłada się trutkę na szczury. Przeciwwskazaniem jest tu obecność zwierząt domowych (które mogą połknąć trutkę lub zatrute zwierzę) oraz małych dzieci. Klient może również zrezygnować z takiego sposobu deratyzacji.

Następnie przeprowadzane jest oczyszczanie. Padłe zwierzęta są usuwane, a następnie w odpowiedni sposób utylizowane. Dla pewności powtórnie sprawdza się wcześniej odnalezione siedziby szczurów i myszy, aby upewnić się, że żaden gryzoń nie uszedł z życiem. Deratyzacja kończy się dokładnym oczyszczeniem wszelkich powierzchni, w których znaleziono martwe gryzonie.

Podsumowanie

Deratyzacja jest usługą, która powinna być przeprowadzana regularnie za każdym razem, gdy w naszym lokalu natrafimy na ślady działalności myszy czy szczurów – bez znaczenia jest tu czy to lokal usługowy czy prywatny. Chodzi tu przede wszystkim o zachowanie naszego bezpieczeństwa oraz zdrowia – tak, jak wcześniej wspominaliśmy, zalęgnięcie się szczurów może mieć konsekwencje zdrowotne. Przeprowadzając deratyzację zapewniamy bezpieczeństwo sobie i naszej rodzinie, ewentualnie klientom.